דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
לוגו חיל הטכנולוגיה והאחזקה לוגו עמותת חיל הטכנולוגיה והאחזקה
[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

בניאשווילי יגאל ז"ל

@alt@

גיל
בן 20 במותו

מלחמה:
בשגרה

מקום הנפילה:
ישראל

תאריך עברי:
ב אב תשמג

תאריך לועזי:
11/07/1983

יגאל, בן אסתר וראובן, נולד ביום ל' בשבט תשכ"ג (24.2.1963) בטביליסי, בירתה של גרוזיה הסובייטית, והתגורר בה עם הוריו ועם אחיו הבכור. יגאל למד בגרוזיה בבית-ספר ממלכתי עד כיתה ג', ובן 10 עלה לארץ עם משפחתו. כאן הוא למד בבית-ספר "פרדס" ברמת-גן. יגאל נקלט במהירות בחברת הילדים בכיתה, והיה מעורה בכל פעולותיה. מגיל צעיר הוכר יגאל כבעל "ידי זהב", ומוכשר בכל הקשור בעבודות יד בעץ ובמתכת. הוא גם אהב לצלם, והשתעשע בתחביב זה ברמה מקצועית ממש, אף כי לא ניסה מעולם להתפרנס ממנו. בביתו נשארה מעבדה, שפיתח בה תמונות ועשה בה ניסויים שונים בצילום.
לאחר בית-הספר היסודי, התקבל יגאל לבית-הספר "אורט" על-שם סינגלובסקי במגמת מכונות. גם במסלול זה הוא הצטיין, וכשרונותיו המיוחדים התבטאו בתחום המכניקה בכלל ובמכניקה העדינה בפרט.
כשסיים את בית-הספר התיכון, ביקש יגאל לדחות את גיוסו, כדי להמשיך ללמוד במכללה של בית-ספרו. בימי החופשה מבית-הספר, הוא שירת בצבא בשירות מילואים פעיל בלבנון שם נפצע בידו מרסיס. הוא סיים את לימודיו, והיה להנדסאי מכונות.
יגאל התגייס לצבא, ושובץ ביחידת חימוש, שעסקה בתכנון. לאחר כמה חודשי שירות ביחידה, הוא גויס לשמש מסביר בתערוכת צה"ל, שהתקיימה בגני התערוכה בתל-אביב. בבוקר הוא שירת בבסיסו, ואחר הצהרים עסק בהסברת הנושא של תכנון מערכות באמצעות מחשב.
באחד הימים האלה, שוחרר יגאל מבסיסו עם כל היחידה בשעה מוקדמת יותר. מזג האוויר היה נעים ויגאל וחבריו הלכו לשפת הים בתל-אביב. בעודם שוהים בחוף ראה ילד שנקלע לסכנת טביעה ויגאל נכנס למים להצילו. אף שהיה שחיין מעולה, הוא לא הצליח להתגבר על סחיפת המים, ולכן נעמד עם ראשו במים והרים את הילד מעל פני המים, כדי שיזעק לעזרה. עוברי אורח חשו להצילם, אך הצליחו להציל את הילד בלבד. חבריו התקשו לעכל את האסון. עד היום הם באים לבית ההורים, ואין יום הולדת או יום זיכרון שלו, שאין הם פוקדים את הוריו או את קברו. יגאל נפל בעת שירותו, ביום ב' באב תשמ"ג (11.7.1983), והובא לקבורה בבית-הקברות הצבאי בחולון. הוא הניח אחריו הורים ואח.
במכתב תנחומים למשפחה כתב מפקדו, כי יגאל נבחר מבין מועמדים רבים להשתתף בפרוייקט הצבאי המסוים, כי ראו בו אחד מן הבולטים ומן הטובים שבבוגרי בית-הספר להנדסאים. יגאל הוכיח את יכולתו בכל התחומים שפעל בהם, היה חרוץ ומסור לתפקידו, ולכן הועידו אותו למשימות חשובות ומלהיבות, עבורו ועבור מדינת ישראל. הוא היה מקובל על הכול, ומילא בשלמות את הציפיות שתלו בו. "זכיתם לחנך בן טוב למשפחתו, חייל למופת בצה"ל ואזרח טוב למדינת ישראל, וכך נזכור אותו כולנו".


חיפוש מידע

כניסת חברים