[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

תא''ל במילואים שחר קדשאי

@alt@

פרטי הקצין המתעד: סרן דניאל פרי   תאריך הראיון : 6.3.16  תפקיד אחרון: ר' החטיבה הטכנולוגית בז''י , תאריך פרישה: 2012

פתיחה:

פרויקט ''בכירי החיל מספרים'' מביא את סיפורו של חיל החימוש במרוצות השנים דרך עיניהם וסיפורם האישי של מפקדים בחיל לדורותיהם. סיפור זה שזור עם הקמתו של צה''ל, התפתחותו דרך האתגרים המבצעיים הייחודים בהם עסקו בחיל החימוש ביניהם תא''ל אוריאל תמיר.

רקע כללי:

שחר קדישאי נולד בשנת 1959 במושב מרחביה בעמק יזרעאל תוך השרשת ערכי ההתיישבות המתחדשת בארץ ישראל, עבודת אדמה ועשייה חקלאית. את שנות לימודיו העביר בבי''ס יסודי בעפולה ולאחריו עבר לפנימייה להנדסאים חקלאים בחסות הטכניון בביה''ס 'יד-נתן' הנמצא בין עכו לנהריה, בית הספר שילב עבודה עם לימודים בתחום החקלאות.

בשנת 1978 גויס שחר לחיל החימוש ענף תו''ן במקחש''ר למספר חודשים ולאחריו הצטרף ליחש''ם, אז נקרא סדנא גייסית, בתור חיל בצוות הפעלה ועסק  בתחום התו''ן.

בשנת 1979 יצא שחר לקצונה בעידודו של מפקד הסדנא הגייסית דאז אל''ם במילואים נחמן ורד (ואגנר) , בסיום הקורס שובץ בבה''ד 20 כמפקד קורס טכנאי תו''ן.

לאחר 4 חודשים חזר למקחש''ר ענף תו''ן כקצין פרויקט במערך תצפיתנים בתחום האבטחה המבוקרת, לאחר כשנה הוצב שחר כקצין חימוש בגדוד 890 בחטיבת הצנחנים. במסגרת תפקידו חווה את מלחמת לבנון ה-1 (חלקה הראשון של של''ג) וכתוצאה מפציעה במהלך הלחימה יצא לתקופת שיקום ארוכה שלאחריה השתחרר בשנת 1982.

עם שיחררו מצה''ל החל את לימודיו בתחום הנדסת תעשייה וניהול בטכניון במגמה המשולבת למערכות מידע ותוך כדי לימודיו התגייס חזרה לצבא ובתום הלימודים חזר לשירות הקבע.

מסלול צבאי:

  • בשנת 1986 חזר לשירות מלא בדרגת סרן כר''צ מערכות מידע ובהמשך כרמ''ד מחשב במש''א  דאז והיום מפעל הרכב, , בשנת 1990 יצא לתפקיד קצר של שנה במקחש''ר ולאחריו חזר למש''א  כמפקד ב''מ אכזרית.
  • בשנת 1992, בגיל 33,  מונה שחר לדרגת הסא''ל ונכנס לתפקיד רע''ן נה''י במש''א לאחריו ביצע תפקיד סא''ל נוסף כרע''ן תכנון במחלקת אחזקה באט''ל.
  • בשנת 1998 קודם שחר לדרגת אל''ם ומונה למפקד יחש''ם 653 לתקופה של 3 שנים ובשנת 2002 מונה למפקד המש''א והיה אמון על מיזוג כלל המש''אות, בהן מש''א 7100, 7200 ו-7300,  תחת השם  'מש''א 7000 ' .
  • בשנת 2006 מונה לדרגת תת-אלוף וכתוצאה מכך מונה לתפקיד רמ''ט אט''ל (אלר''ם) לתקופה של שנתיים שלאחריה מונה לתפקיד ראש החטיבה הטכנולוגית.
  • טרם פרישתו מהצבא בשנת 2012 ביצע תפקיד נוסף בזרוע היבשה כפרויקטור בתחום פיתוח הדרכה.

הערכים המרכזיים של חיל החימוש בעיניו של תא''ל שחר קדשאי :

מקצועיות - לאורך כל שנותיו של החיל וגם מתוך המורשת וההיסטוריה שהחיל הנחיל, ערך המקצועיות הינו הראשון במעלה.

משימותיות – ערך בולט נוסף שמוביל את החיל הוא החתירה לעמידה במשימה שמבוצע תוך הפגנת מחויבות גבוהה לתחום העשייה.

אתגרים מרכזיים בתקופת השירות:

לאור גורמים סביבתיים לאורך מרבית השנים אתגר המשאבים היה גורם משפיע עם הרבה מאוד השלכות, אם בתחילת השירות השגת חלקי חילוף במציאות של מחסור קשה עד מציאת חלקים 'יש מאין' ובהמשך התמודדות עם הקף משימות הולך וגדל עם משאב שהולך ומצטמצם.כמוכן, המשאב האנושי הביא אותנו להתמודדות עם מספר תקופות של נטישה יחד עם קושי בגיוס כח אדם איכותי והשארתו בשירות הצבאי.

אירוע מכונן במהלך השירות:

חווית מבצע שלום הגליל (של''ג) לימים מלחמת לבנון הראשונה הייתה אירוע משמעותי ומעצב ובכללה אבדן חברים והתנסות בשדה הקרב כקצין צעיר.בהמשך הדרך אירועים נוספים של שינויים ארגוניים משמעותיים כגון מיזוג המש''אות בתקופת היותו מפקד המש''א, היוו אירוע מכונן גם כן.

תרומתו הייחודית של חיל החימוש עבור תא''ל שחר קדשאי :

החיל מורכב מאנשים וערכים משותפים, אילו המרכיבים העיקריים שיוצרים את החיבור בחיל, גם בימים קשים של פיצול בין חטיבות ויחידות בחיל  הצלחנו לשמר את החיבור בין חלקיו השונים.

מהם המאפיין הייחודי של חיל החימוש בעיניי תא''ל שחר קדשאי :

מה שמייצר ומגדיר קוד ייחודי של החיל זה האנשים שבו, אנשי החיל מסורים וברמת מחויבות מאוד גבוהה, הן ליחידה והן לצבא.

פעילות לאחר פרישה:

החל משנת 2014 שחר קדישאי מונה למנכ''ל ''תדיטל'' מקבוצת 'הארגז', המתמחה בפיתוח וייצור פתרונות אלקטרוניים לשוק הרכב, החברה פועלת בשווקים בינלאומיים הכוללת מספר אתרי ייצור ופיתוח בשראל, ארה''ב וסין.במושב מרחביה בו מתגורר קיום עוסק שחר בין לבין גם בחקלאות ובגידול מטעי זית לשמן.

לסיכום,

נפלה בחלקי זכות גדולה לקחת חלק בפרויקט זה ולהביא חלק מסיפור חייו של תא''ל שחר קדשאי.ניכר כי פעולתו ורוחו של שחר נבעו  מערכיות שורשית עמוקה הן לאדמה והן למדינה, דבר זה הביא להצלחה בתפקידיו הרבים והנחיל לחיל יכולת ההתמודדות עם אתגרים רבים בהמשך הדרך אשר בסופם מקיימים את בטחון אזרחי ותושבי מדינת ישראל.

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

כניסת חברים

חברים online