[temp]
ינואר
פבר.
מרץ
אפר.
מאי
יוני
יולי
אוג.
ספט.
אוקבר
נוב.
דצמ.
הזנת אירוע חדש חיפוש בטיימליין התאריכים המסומנים בכתום כוללים אירועים

מאי 2005- בה''ד 20 -בתקופתו של אל''מ עופר גולינסקי - מלחמה על כל חייל

@alt@

בסיס ההדרכה של חיל החימוש, בה''ד 20 החליט לצאת למלחמה, אך הפעם מסוג שונה - מאבק על כל חייל המשרת בחיל. כחלק ממטרת הבה''ד להכשיר כוח אדם איכותי, מקצועי ומיומן נערכים בחיל החימוש, בשיתוף עם מח' כ''א בזרוע היבשה, ומפקדת קחש''ר, להקטין את אחוזי הנשר בהכשרות וליצור שרידות גבוהה יותר בשירות החובה.

כדי לעמוד ביעד שהוצב, החל החיל בהכשרת החיילים ביחידות בהן יוצבו בשרותם הסדיר. המהלך שכונה תוכנית השיבוץ החזוי, הוביל לעריכת מספר קורסים ביחידות הקצה שמרכזות נפח פעילות גדול של היחידות הלוחמות. במסגרת השיבוץ החזוי מוכשרים מכונאי הנגמ''ש הטנקים והנשק ביחידות שבהן ישרתו.

ההכשרה ביחידות עצמן מקטינה את חששם של החיילים מהשירות העתידי ומקנה להם מושג וידע על אופי המשך שרותם. כמו כן, ההכשרה עצמה מתבצעת בהתאם לצורך המבצעי שעולה ביחידות, ובכך תומכים החיילים בכוחות הלוחמים כבר בשלב ההכשרה: '' סגרנו את הפער באיוש התקנים שנוצר ביחידות דוגמת בית הספר למ''כים ולמקצועות החי''ר ובאוגדות הסדירות'' - ציין בגאווה מפקד בה''ד 20 אל''ם גולינסקי.

כיום מאויישים 81 אחוזים מהתקנים, בניגוד ל-40 אחוז בעבר. רק השבוע סוכם כי תהיה המשכיות להכשרה זו ואני מקווה שבשנה הקרובה נגיע למצב שבו כל תקני החימוש שביחידות השדה יאוישו.

בנוסף, נערכים בבה''ד 20 לעלייתם של מסעות פרסום ושיווק בעיתונות וברדיו כדי לגרום למספר גבוה יותר של מלש''בים להתעניין בעשייתו של החיל, ובסופו של דבר גם להצטרף לשרותיו.'' סיכם גולינסקי עופר''

 ביצע מגוון רחב של פעילויות בתחום המשאב האנושי ופעל רבות להכשרת חיילי החיל למקצועות החימוש, תוך צמצום הנשר, ''מלחמה למען כל חייל'' ולמען חיזוק כשירות המערך והכנתו ליום פקודה

בנוסף, במהלך כהונתו פעל רבות לטיפוח ההון האנושי, פעל למען פעילויות בתחום טיפוח רווחת הסגל והחניכים ברחבי הבה''ד, הרחיב את מערך השוחרות והיקף הכיתות המונחות, ופעל להטמעת תוכנית ''שחר אט''ל'' להידוק הקשר בין העולם החרדי לשירות בצה''ל.

עופר ביצע פעילויות רבות בתחום ההדרכה כגון מיסוד מודלים תומכי הדרכה שונים: מודל הערכת הדרכה משודרג, מודל לתמחור עלויות הדרכה, מסלול פיתוח המפקד/ מדריך בבה''ד, המהווה כיום מודל לחיקוי ביחידות ההדרכה בצה''ל, קידום תחום ההדרכה דיגיטאלית תוך קפיצת מדרגה משמעותית.

הבה''ד הפך למוביל בתחום ההדרכה וניהול הידע באט''ל. עופר היה חסיד של פעילויות לעידוד מצוינות ויוזמה הקוצרות את פירותיהן בטווח הקצר והארוך והאמרה ''נעמוד על כל במה'' הפכה לסיסמה שגורה בפי כל, וכך גם היה.

בתקופתו של עופר קיבל הבה''ד את הפרסים הבאים :

  •  פרס מגן השר לאיכות הסביבה במשך 3 שנים ברציפות
  • אות ההתמדה בתחרות ''ארץ ישראל יפה''
  • פרס יוספטל היוקרתי בתחום הבטיחות והגהות בעבודה
  • בפרס הרמטכ''ל
  • הבה''ד היחידי בצה''ל אשר הוסמך ל''תו הפלטינה'' היוקרתי לאיכות ממכון התקנים הישראלי.

 

לצפיה בתוכן באתר בפורמט PDF - לחץ על הקישור 
(עולה לאט ויתכן שתצטרך להקטין את גודל התצוגה)

חיפוש מידע

חללים שמועד נפילתם היום

(מוצג לפי התאריך העברי)
כלב אברהם ז פילוסוף אמיר ז

כניסת חברים

חברים online